Proexchange

Blog o pieniądzach i nie tylko

pożyczki online
Pożyczki i kredyty

Szybkie pożyczki online – na czym polegają i czy warto je brać?

Szybkie pożyczki online stały się bardzo często i chętnie wykorzystywane. Na ich popularność wpływa możliwość brania ich przez internet bez konieczności wychodzenia z domu i osobistego składania wniosków. Znacznie skraca to czas uzyskania pieniędzy, a komfort jest nieporównywalnie większy od klasycznego pożyczania pieniędzy. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania — czym są szybkie pożyczki online, na jakiej zasadzie działają, jaką są ich korzyści oraz czy warto je brać.

Czym są szybkie pożyczki online?

Pożyczki online to pożyczki udzielane przez prywatne firmy pożyczkowe na podstawie umowy cywilnoprawnej. Na rynku istnieje wiele takich marek, które oferują bardzo szeroki zakres usług. Dzięki nim możemy wybrać chwilówki na kilkadziesiąt dni lub długoterminowe pożyczki ratalne. Tym, co wyróżnia takie pożyczki, jest szybkość. Aby wziąć pożyczkę, wystarczy zalogować się od systemu i złożyć wniosek przez internet. Firmy takie podejmują decyzje w ciągu kilkunastu minut. Pieniądze wypłacane są nam na konto przeważnie jeszcze tego samego dnia. Cały proces jest uproszczony i odbywa się całkowicie internetowo.

Jak w praktyce działają szybkie pożyczki online?

Szybkie pożyczki online w praktyce działają na bardzo prostej zasadzie. Proces ich brania zaczyna się od zalogowania do systemu danej firmy pożyczkowej. Po rejestracji i podaniu danych jesteśmy proszeni o przelanie na konto firmy 1 zł. Ma to na celu potwierdzić nasza tożsamość i zapobiegać oszustwom. Po wysłaniu przelewu wypełniamy wniosek pożyczkowy. Musimy podać w nim nasze dane, informacje o dochodach sytuacji finansowej i zobowiązaniach. Po sprawdzeniu wniosku, jeśli decyzja jest pozytywna, pożyczkodawca informuje nas o tym SMS-em lub e-mailem i wysyła pieniądze na konto, które służyło do weryfikacji tożsamości. Cały proces trwać może nawet 15 min, jeśli mamy konto w tym samym banku co firma pożyczkowa. Przeciętny czas to ok. kilku godzin a w zdecydowanej większości wypadków środki otrzymujemy jeszcze tego samego dnia.

Czy warto brać takie pożyczki?

Zdecydowanie tak! Szybkie pożyczki online to bardzo korzystne i komfortowe rozwiązanie. Do plusów można zaliczyć możliwość pozyskania pieniędzy w ciągu kilku godzin — co jest dużym plusem. W nagłych sytuacjach korzyść ta jest nie do przecenienia. Plusem jest również bezpieczeństwo, gdyż znane firmy pożyczkowe podlegają nadzorowi i działają legalnie. Szybkie pożyczki online udzielane przez prywatne firmy mają również nieco niższe wymagania, które trzeba spełnić, aby otrzymać taką pożyczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *