Proexchange

Blog o pieniądzach i nie tylko

Solven: opinie na temat instytucji pożyczkowych
Pożyczki i kredyty

Solven: opinie na temat instytucji pożyczkowych oraz recenzja oferty

Solven to jedna z mniej znanych instytucji pożyczkowych obecnych na polskim rynku. Jednak pomimo tego, że pod względem rozpoznawalności firma Solven nie może równać się z największymi graczami rodzimej branży pożyczkowej, to jednak liczne Solven opinie zamieszczane w sieci przez klientów określają ofertę tego pożyczkodawcy jako atrakcyjną a zarazem przejrzystą. Firma Solven zbiera również świetne recenzje ze strony specjalistów finansowych zajmujących się analizą ofert obecnych na polskim rynku instytucji pożyczkowych.

Instytucja pożyczkowa Solven należy do grona tych pożyczkodawców pozabankowych, którzy opierają swoim ofertę na jednym precyzyjnie określonym wariancie produktów pożyczkowych. W tym przypadku mowa o tzw. chwilówkach, czyli ekspresowych pożyczkach na relatywnie niewielkie kwoty oraz z krótkim okresem spłaty. Jak doskonale wiadomo, na rynku istnieje naprawdę dużo firm pożyczkowych działających właśnie według tego modelu. Na ich tle Solven wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjnym oprocentowaniem oferty bazowej, czytelnym i przejrzystym charakterem oferty prezentowanej klientom a także obecnością w ofercie ciekawych opcji dodatkowych.

Solven: opinie na temat instytucji pożyczkowych oraz recenzja oferty

Pożyczając w Solven po raz pierwszy będziemy mogli zaciągnąć szybki kredyt na okres do 30 dni oraz na kwotę nawet do 8000 złotych. Firma zaznacza w swojej dokumentacji, że maksymalna dostępna kwota pożyczki(8 tysięcy złotych) może być dostępna również dla nowych klientów. Z dokumentów wynika jednak, że nie będzie to stanowić reguły. Solven informuje na swojej witrynie internetowej: „Przy aplikowaniu o pierwszą pożyczkę sugerujemy kwoty nie przewyższające 1700 PLN, ale ostateczna kwota zależy od indywidualnej analizy wniosku”. Znajdziemy tam również informacje, że finalny kształt oferty przedstawionej nowemu klientowi będzie zależeć od wyniku oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Solven udostępnia nowym klientom również możliwość skorzystania z promocji „pierwsza pożyczka za darmo”, czyli przy RRSO wynoszącym 0%. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że oferta promocyjna obejmuje tylko pożyczki na kwotę, która nie przekracza 1000 złotych. Oznacza to, że pożyczając po raz pierwszy np. 1500 lub 2000 zł w Solven, promocja RRSO 0% nie będzie nas obejmować.

Inne ważne informacje

Klienci zamieszczający w internecie Solven opinie jako istotny atut oferty tego pożyczkodawcy wskazują również możliwość przedłużenia pożyczki. Pożyczka w Solven może zostać przedłużona o 7, 14 albo 30 dni. Wysokość prowizji za przedłużenie umowy będzie zależeć od czasu przedłużenia(im będzie on większy, tym wyższa będzie prowizja).

W procesie weryfikacji zdolności kredytowej klienta firma Solven nie sprawdza bazy BIK. Sprawdzane są natomiast Krajowy Rejestr Długów(KRD) oraz BIG InfoMonitor.

Firma Solven udziela pożyczek klientom, którzy mają co najmniej 18 oraz nie więcej, niż 75 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *