Proexchange

Blog o pieniądzach i nie tylko

chwilowki z dowodem osobistym
Pożyczki i kredyty

Pożyczki na dowód: krótki poradnik dla konsumenta

Współczesny sektor pożyczkowy staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą w stosunku do oferty banków. Jeszcze jakiś czas temu podkreślano przede wszystkim znacznie łatwiejszą dostępność pożyczek pozabankowych, niż ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych: takie rozwiązania, jak popularne pożyczki na dowód oraz przy absolutnym minimum formalności z pewnością były opcją znacznie bardziej komfortową dla klientów, niż składanie kompletu dokumentów w placówce banku.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że obecnie sektor pożyczek pozabankowych może konkurować z bankami już nie tylko pod względem dostępności swoich usług. Oferta współczesnych instytucji pożyczkowych jest także po prostu coraz bardziej atrakcyjna w aspekcie kosztowym, a oprócz tego nierzadko zawiera rozmaite promocje oraz inne udogodnienia, których na próżno szukać w ofertach banków.

Pożyczki na dowód: co warto o nich wiedzieć?

Jak już sama nazwa wskazuje, pożyczki na dowód są dostępne dla konsumentów przy absolutnym minimum formalności. Tego rodzaju produkty pożyczkowe możemy otrzymać po prostu na oświadczenie. Co to oznacza? Wypełniając wniosek o przyznanie pożyczki podajemy swoje podstawowe dane osobowe oraz składamy oświadczenie na temat wysokości osiąganych przez nas dochodów. Następnie instytucja pożyczkowa ekspresowo weryfikuje naszą historię w określonych bazach danych, takich jak na przykład Biuro Informacji Kredytowej, KRD lub Biura Informacji Gospodarczej. Cała procedura trwa często dosłownie kilkanaście minut, po czym kwota pożyczki trafia na konto bankowego klienta.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że chociaż tzw. pożyczki na dowód bez baz są mitem, to jednak nie wszystkie instytucje pożyczkowe korzystają na przykład z bazy BIK-u, co z pewnością stanowi ważną informację dla części klientów. Więcej informacji w tym zakresie oraz informacji dotyczących ogólnie pożyczek na dowód można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/

Pożyczki na dowód a pożyczki online

Klienci często zastanawiają się, jaka różnica istnieje pomiędzy popularnymi pożyczkami na dowód a szybkimi pożyczkami online. W sensie ścisłym, określenie pożyczki na dowód odnosi się do produktów pożyczkowych, które możemy uzyskać w stacjonarnym oddziale danej instytucji pożyczkowej, po okazaniu dokumentu tożsamości oraz wypełnieniu krótkiego wniosku o przyznanie pożyczki.

Czy jednak oznacza to, że pożyczki online cechują się bardziej skomplikowaną strukturą? W żadnym wypadku! Również tutaj bardzo często mamy do czynienia z pożyczkami na oświadczenie. Różnica polega po prostu na tym, że wniosek pożyczkowy składany jest drogą elektroniczną. Online odbywa się również procedura weryfikacji naszej zdolności kredytowej oraz ofertowania. Co natomiast w przypadku reklam pożyczek na dowód, które okazują się pożyczkami online? Czy w takim wypadku konieczne będzie np. przesłanie skanu dokumentu tożsamości? Niekoniecznie. Pożyczka na dowód jest pewnym sloganem reklamowym wskazującym na łatwa dostępność pożyczki. W przypadku pożyczek online weryfikacja danych osobowych niemal zawsze odbywa się albo poprzez szybki przelew weryfikacyjny, albo przez skorzystanie z nowoczesnych usług takich, jak Instantor lub Kontomatik. Konieczność przesyłania instytucji pożyczkowej skanu dokumentu tożsamości jest bardzo rzadko występującą sytuacją w dzisiejszych realiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *