Proexchange

Blog o pieniądzach i nie tylko

pozyczka na poczcie
Pożyczki i kredyty

Atrakcyjna pożyczka na czek giro

Pomimo tego, że nasza sytuacja materialna z roku na rok się poprawia, wciąż jeszcze istnieje duża grupa ludzi w naszym kraju, która nie może sobie pozwolić na zakup droższych produktów za gotówkę. Chcąc w pełni cieszyć się życiem, zależy nam na tym, by realizować nasze marzenia już dzisiaj, a nie wtedy, gdy będziemy mieć czterdzieści, czy pięćdziesiąt lat. W związku z tym poszukujemy dogodnych dla siebie form finansowania. Powinny one odpowiadać naszym potrzebom zarówno pod względem wysokości kwoty, którą możemy pożyczyć, jak również pod kątem formy i terminu spłaty.

Pożyczka na czek giro a tradycyjna pożyczka

Ciekawym pomysłem może być pożyczka na czek giro. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie mają założonego konta w banku. W tym bowiem przypadku pożyczone środki pieniężne nie są przelewane na rachunek bankowy, ale firma pożyczkowa wypłaca je w postaci czeku. Jeśli chcemy mieć dostępne pieniądze jak najszybciej, wtedy giro jest dla nas najlepszą opcją. Tym bardziej, że czek można bez problemu zrealizować w każdej placówce poczty.

Z kolei, jeśli chcemy wziąć tradycyjną pożyczkę, to musimy dopełnić więcej formalności, podając jeszcze rachunek bankowy, na który mają zostać przelane środki. Niekiedy firmy pożyczkowe proszą jeszcze o zweryfikowanie swoich danych poprzez dokonanie przelewu złotówki na wskazane konto, co może nieco wydłużyć całą procedurę przyznawania pożyczki. Co prawda wciąż łatwiej wziąć tradycyjną pożyczkę, niż tą na czek giro, gdyż firm, które wypłacają pieniądze na konto jest więcej.

Pożyczka na czek giro dla seniorów i nie tylko

Ubiegając się o pożyczkę, trzeba spełnić wiele warunków, w tym posiadać konto bankowe na swoje nazwisko. Może się tak zdarzyć, że nie będziemy posiadać rachunku w banku, bądź też będzie ono wspólne dla nas i naszego współmałżonka. W takich przypadkach musimy jednak liczyć się z tym, że firma pożyczkowa może odmówić nam przyznania pożyczki. Wiele osób właśnie przez taki drobiazg nie mogło ubiegać się o pożyczkę. Na szczęście coraz większa liczba firm pożyczkowych otwiera się na osoby, które nie chcą, bądź nie mają możliwości skorzystać z konta bankowego.

Pożyczka na czek giro jest jedyną opcją dla seniorów, którzy nie są zaznajomieni z nowoczesnymi formami płatności. Osoby starsze, ale wciąż aktywne, nie mają natomiast żadnego problemu z pójściem na pocztę, do której są przyzwyczajeni. To wygodne rozwiązanie, tym bardziej, że pieniądze mogą odebrać w dowolnej placówce poczty, a także w banku pocztowym. By wypłacić pożyczone pieniądze, wystarczy wziąć ze sobą dokument, który potwierdza wypłatę za pomocą czeku, a także dowód osobisty. Jeśli chodzi o opłaty za skorzystanie z takiej formy finansowania, to trzeba zapłacić 13 zł, jednak ten koszt jest doliczany do pierwszej raty pożyczki. Zanim skorzystamy z giro, warto jeszcze sprawdzić, czy dana firma pożyczkowa nie wymaga weryfikacji danych poprzez przelew.

1 KOMENTARZ

  1. Czeki GIRO z pewnością ucieszą wielu seniorów, którzy nie posiadając własnego konta bankowego, mogą mimo wszystko ubiegać się o szybką wypłatę pożyczki. Nowoczesne formy płatności bankowej są zdecydowanym ułatwieniem, niemniej jednak, ludzie w starszym często gubią się w tych nowych technologiach i zdecydowanie bardziej wolą udać się z papierowym czekiem do placówki banku pocztowego lub poczty, gdzie dobrze znana im i przyjazna osoba wypłaci pożyczoną kwotę. To rozwiązanie również sprawdzi się w przypadku osób, które mają wspólne konta lub nie mają na nich totalnie żadnych środków. Dobrze, że instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *